Metody powiększania ust

powiększanie ust

Powiększenie ust to stosunkowo prosty zabieg kosmetyczny, dzięki któremu można uwypuklić skutecznie wargi. Metody powiększania będą polegać na wstrzykiwaniu pod skórę wokoło ust specjalnie przygotowanych substancji i modelowaniu ust. Materiały jakie można wykorzystywać to kwas hialuronowy, kolagen, botoks ale również własny tłuszcz. Obecnie największym zainteresowaniem cieszy się kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem skóry i dlatego nie trzeba się obawiać skutków ubocznych.

Powiększanie i modelowanie ust

Obecnie zauważyć można rosnące zainteresowanie wśród kobiet, jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne, które są związane z poprawą kształtu i objętości ust. Pacjentki czasami również chcą poddać się operacjom plastycznym, które powiększa usta. Takie zabiegi są jednak wykorzystywane rzadko, ponieważ mamy inne, lepsze rozwiązania, gdy chodzi o modelowanie ust. Trzeba pamiętać, że usta są bardzo delikatną częścią naszego naskórka i są również mocno unerwione, dlatego trzeba zadbać odpowiednio o ich wygląd.

Samo modelowanie ust to jednak zabieg odpowiednio trudny. Każda twarz jest inna i tak naprawdę inne elementy mogą wymagać podkreślenia. W wyniku starzenia się skóra będzie tracić jędrność a usta odwadniają się, kontur się rozmywa. Chirurgia jednak daje nam różne możliwości, które można wykorzystywać.

kwas hilauronowy

Materiały wykorzystywane do wypełniania ust:

Kwas hialuronowy

Jest to naturalny składnik skóry, dzięki czemu można powiedzieć, że jest on całkowicie przyswajalny przez organizm i nie będzie powodował powikłań po zabiegu. Wstrzykiwanie kwasu w usta daje praktycznie natychmiast zadowalający efekt. Po dwóch tygodniach ingerencja w okolice ust jest już praktycznie niewyczuwalna. Efekt takiego zabiegu będzie się utrzymywał od pół roku do roku. Po wypełnieniu będzie trzeba pić dużo wody a unikać ciepła.

Tłuszcz własny

Pozyskiwany w ramach liposukcji i po odpowiedniej obróbce wstrzykiwany w usta. Może być wprowadzony nakłuwaniem, ale również operacją plastyczną. Ta forma również opiera się na naturalnym składniku.

Kolagen

Preparat tak samo naturalny jak kwas hialuronowy, wykorzystuje się tutaj jednak preparaty pochodzenia zwierzęcego, dlatego niekiedy pojawić się może ryzyko uczulenia. Jeśli chodzi o kolagen z ciała osoby, która poddaje się zabiegowi można wybrać taką metodę, ale to już generuje wyższe koszty.

Botoks

To nienaturalna substancja, ale pewna forma bakterii. Powiększenie ust ma tutaj swoje wady, ponieważ z wiekiem pogarsza się rysunek ust pod wpływem zmarszczek. Botoks również będzie wstrzykiwany tak jak kwas hialuronowy jak i kolagen. Botoks ostatecznie będzie widoczny dopiero po jakichś dwóch tygodniach. Utrzymuje się przez kilka miesięcy.dr n. med. Paweł Mularczyk

Dermatolog - wenerolog, absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD) oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych