Laseroterapia: Jakie są korzyści?

Laseroterapia to termin, który obejmuje wiele dziedzin medycyny. Zabiegi z wykorzystaniem laserów wykorzystują skupione światło o różnej długości fali do wielu różnych celów. Główną zaletą stosowania laserów w procedurach medycznych jest oferowana przez nie precyzja. Oferujemy szeroką gamę terapii laserowych do leczenia wielu różnych problemów estetycznych. Od depilacji laserowej po usuwanie tatuaży i nie tylko, mamy wszystko pod kontrolą.

O laseroterapii

Estetyczne zastosowania laserów są bardzo liczne. Technologia ta może być wykorzystywana do osiągania wielu takich samych rezultatów jak chirurgia, ale bez inwazyjności lub przestojów. Odmładzanie skóry jest jednym z najczęstszych zastosowań terapii laserowej, ale może być również wykorzystywana do zabiegów takich jak odmładzanie pochwy. Możliwości są praktycznie nieograniczone, a my dopiero zaczynamy wykorzystywać potencjalną moc laserów.

Zastosowania terapii laserowej

Lasery mają wiele konkretnych zastosowań w medycynie. Są one znane z leczenia niektórych rodzajów nowotworów, zazwyczaj w połączeniu z innymi metodami leczenia, takimi jak chirurgia lub chemioterapia. Są one stosowane w usuwaniu organów i tkanek, takich jak kamienie nerkowe lub części prostaty. W pewnych warunkach mogą pobudzać wzrost włosów. Terapia laserowa jest stosowana w wielu procedurach związanych z widzeniem. Może leczyć ból i być wykorzystywana do kauteryzacji ran chirurgicznych. Wreszcie, ten rodzaj terapii oferuje wiele korzyści kosmetycznych. Stosuje się ją w usuwaniu włosów, tatuaży, blizn, znamion, brodawek i pieprzyków. Lasery zmniejszają również widoczność zmarszczek, linii i fałd.

Korzyści płynące z terapii laserowej

Terapia laserowa oferuje wiele korzyści. Jej precyzja jest większa niż w przypadku tradycyjnych rodzajów narzędzi chirurgicznych. Cięcia wykonywane przez lasery są mniej szkodliwe dla tkanek, ponieważ są płytsze i krótsze. Dlatego gojenie jest łatwiejsze i mniej rozległe. Istnieje prawdopodobieństwo, że opuchlizna, blizny, siniaki i ból będą znacznie mniejsze niż w przypadku standardowych procedur chirurgicznych. Same zabiegi również są łatwiejsze, ponieważ trwają krócej niż tradycyjne procedury chirurgiczne. Mniej znieczulenia jest potrzebne w tych przypadkach, a procedury mogą być często wykonywane w warunkach ambulatoryjnych, zamiast wymagać pobytu w szpitalu.dr n. med. Paweł Mularczyk

Dermatolog - wenerolog, absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD) oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych