Pożegnaj się z żalem po tatuażu dzięki usuwaniu tatuażu

Tatuaże były kiedyś uważane za trwałe i nieodwracalne, ale to już nie jest ten przypadek. Jeśli z jakiegokolwiek powodu żałowałeś zrobienia tatuażu, jedynym wyjściem było bolesne usunięcie go z prawdopodobieństwem powstania trwałej blizny. Dzisiaj można bezpiecznie i skutecznie usunąć tatuaż za pomocą najnowocześniejszej technologii wykorzystanej do stworzenia lasera PicoWay®. Dzięki tej innowacyjnej formie laserowego usuwania tatuażu, można pozbyć się niechcianego tatuażu z dużo mniejszym dyskomfortem i czasem przestoju niż w przypadku poprzednich metod.

Dermabrazja i chirurgiczne wycięcie są również czasami oferowane w celu usunięcia tatuażu, ale usuwanie tatuażu za pomocą lasera jest uważane za preferowaną technikę, ponieważ wiąże się z niewielkim ryzykiem i praktycznie bez skutków ubocznych. Działa ona dzięki temu, że światło lasera o wysokiej intensywności jest pochłaniane przez pigment w tuszu tatuażu, rozbijając go w taki sposób, aby organizm mógł go wchłonąć i wyeliminować poprzez krwiobieg. Laser PicoWay w unikalny sposób wykorzystuje połączenie energii świetlnej i dźwiękowej do skutecznego rozbijania pigmentu w tuszu. Pozwala to organizmowi na samodzielne usunięcie go z czasem.

Podczas konsultacji z naszym ekspertem od usuwania tatuaży, tatuaże mogą być oceniane i zalecany jest odpowiedni proces usuwania. Możesz potrzebować kilku zabiegów w zależności od wieku, koloru, rozmiaru i miejsca tatuażu. Większość ludzi potrzebuje od czterech do sześciu zabiegów, aby uzyskać najlepsze wyniki, co jest znacznie mniej niż w przypadku innych metod laserowego usuwania tatuaży. Technika usuwania może być dostosowana do głębokości tuszu w skórze, ale laser PicoWay® jest nadal bezpieczny do stosowania na każdym rodzaju i odcieniu skóry. Główne korzyści wynikające z laserowego usuwania tatuażu obejmują następujące elementy:

- Jest bezpieczniejsze niż inne zabiegi
- Wiąże się z niskim ryzykiem
- Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo powstania blizn
- Jest to procedura ambulatoryjna

Niektóre rzeczy, które należy rozważyć przy wyborze laserowego usuwania tatuażu są:

- Profesjonalne tatuaże są na ogół łatwiejsze do usunięcia za pomocą lasera, ponieważ tusz przenika do głębszych warstw skóry na jednolitym poziomie.

- Tatuaże wykonane domowym sposobem lub amatorskie mogą wymagać większej liczby sesji zabiegowych.

- Usuwanie tatuaży za pomocą lasera PicoWay® wykorzystuje niewiarygodnie krótkie impulsy intensywnej energii laserowej, co prowadzi do znacznie mniejszego dyskomfortu i skuteczniejszego usuwania niż w przypadku tradycyjnych laserów lub metod alternatywnych.

- Ważne jest, aby przestrzegać instrukcji dotyczących pielęgnacji przed i po zabiegu usuwania tatuażu, które omówimy podczas konsultacji.dr n. med. Paweł Mularczyk

Dermatolog - wenerolog, absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD) oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych